הילד של - חלק א'

מוסר אלימות עבר מזמן
כשאנחנו גדלים, חלקינו מדמיינים איך החיים שלנו היו נראים לו היינו "הילד של"; הבת של מדונה, הבן של דיוויד בקהאם, התאומים של מריה קארי או של ג'ניפר לופז. כמה מלאי זוהר היו אז החיים שלנו. כל המפורסמים שהיו אז אורחים קבועים בבתינו (זה שבהמפטונס, זה שב-אל.איי וזה שבקאן, זאת אומרת). אולי סטיבן שפילברג היה גם הסנדק שלי אם הייתי נולדת להורים של דרו ברימור... 😏

אבל מה קורה כשאתה נולד ללא אחר מאשר אחד בשם פבלו אסקובר? 😕פבלו אסקובר היה האיש שהשליט טרור בקולומביה במהלך שנות ה-70', ה-80' ותחילת שנות ה-90'. הוא ריכז את השוק הגדול ביותר בעולם לייבוא וסחר בקוקאין, וכל זאת- ממדיין שבקולומביה- עיר הולדתו. האמריקאים כמובן לא אהבו את חדירת הסמים לארה"ב- כל מיאמי הייתה מוצפת בקוקאין. וגופות. הם הפעילו לחץ על הממשל הקולומביאני לעשות הסכם הסגרה, כך שסוחרי סמים שייתפסו מבריחים לארה"ב, יועברו בעצמם למאסר בארה"ב. מיותר לציין, אבל אציין בכל זאת, שההבדל בין המאסר בקולומביה עבור סוחרי סמים, לעומת מאסר בארה"ב היה כשמיים וארץ.
אסקובר התנגד כמובן להסכם הסגרה כזה. ולא, הוא לא רק התנגד בצורה כזו של נניח- להביע את דעתו, להפגין או דברים בסגנון הזה. זה לא היה הסטייל שלו. לא כך אסקובר "התגלגל".
הוא יותר היה בכיוון של- לרצוח אנשים, גם אם הם במקרה או לא במקרה מועמדים לנשיאות, ולהוריד את הממשלה אל ברכיה.

היתה לו שיטה כזו, להורות על חיסול של כל אדם שעמד בדרכו. בהתחלה הוא היה מנסה לשחד את אותו אדם, וכשזה לא עבד- עבר ל"עופרת". מיוחס לו המשפט: Plata o Plomo (כסף או עופרת). ואם אתם רוצים את זה במונחי "הסנדק"- הוא הציע לאנשים "הצעה שלא יוכלו לסרב לה".
בין המעשים שהיה אחראי להם:

ההשתלטות על ביהמ"ש העליון של קולומביה, שהסתיימה במותם של 98 אזרחים (כולל מחצית משופטי העליון) ו- 48 חיילי צבא קולומביה.
הפלת מטוס אוויאנקה ב- 27 בנובמבר 1989, שהביאה למותם של כל 107 הנוסעים והצוות שבו.
פיצוץ בניין בבוגוטה ב- 6 בדצמבר 1989, ע"י משאית נפץ. 52 נהרגו בפיצוץ, והוערך כשאלף אנשים נפצעו.
600 משוטרי קולומביה חוסלו, וזה רק בשנים 1991-1992.
חיסול שניים משותפיו הקרובים ביותר, וזה בתוך ה"כלא" שלו (!), בלה קתרדל.

איך נראים החיים בצל אב שאחראי לכל כך הרבה אלימות, טרור ומוות?

ולמה תהפוך להיות כשתגדל, כשאתה הילד של פבלו אסקובר?

קצת מוזיקה:
באופן דיי מדהים, חואן פבלו אסקובר, ששינה את שמו ל- סבסטיאן מרוקין, שרד כדי לספר. ומה אני עושה שנייה אחרי שסיימתי לצפות בעונה השנייה של "נרקוס" (אוקיי, אני מודה!- עוד לפני)? 
 באופן טבעי, בולשת אחריו ברשת. כאילו דא!

תגליות מפתיעות - בחלק הבא של הפוסט "הילד של".

הוסיפו הערות: