אודות"עבר פלילי" הוא בלוג ופודקאסט שיצרתי כשהרגשתי שחסר מקום טוב לדבר בו על פשיעה בצורה רצינית, ושאני יכולה להיות זו שמדברת על זה. הרעיון לבלוג צץ עוד בזמן לימודי התואר השני שלי בקרימינולוגיה, אז רכשתי ידע רב שנראה לי מאוד מעניין ותהיתי- איך אין מקום אחד שמרכז את הדיון בכל הנושאים המרתקים האלה? לא יכול להיות שזה מעניין רק אנשים שלומדים קרימינולוגיה בצורה אקדמית.
זה הרי מעניין את כולנו, זה הלב המדמם של האנושות. זו החצר האחורית של החברה, זו שאנחנו מצד אחד לא רוצים להיאלץ להכיר ולהתמודד אתה מקרוב, אבל מצד שני אנחנו כן סקרנים לדעת מה קורה שם ולהבין תהליכים שמובילים אליה. לא בכדי אנחנו מרותקים לסדרות שמתרכזות בעבודת חוקרי משטרה, ביצירות פשע דוקומנטריות.
עדיין בלוג, אז כן יש פה אווירה מאוד אישית, אני כותבת כאן קצת כמו שהייתי מדברת אתכם פנים מול פנים. אתם, כקוראים, כנראה תרגישו עם הזמן שאתם קצת נכנסים לראש שלי (אוקיי, אמא'לה?).

מי אני ?


אני דנה הילמן.
יש לי תואר שני בקרימינולוגיה ותשוקה גדולה לכתיבה. הבלוג הזה הוא מבחינתי תולדה של חיבור בין שניהם. אחרי שסיימתי את התואר השני בקרימינולוגיה בהצטיינות, שהיה מרתק ונפלא, פניתי לקריירה בתחום- בשירות המדינה. לצד האתגרים וההישגים ותחושת סיפוק, עדיין נותר מקונן איזשהו קול קטן בפנים, וניסיתי להבין: מה זה? מה חסר לי בחיים גאד דמיט?
ואז הבנתי. אני לא מוכנה עדיין לוותר על החלום הישן שלי, זה שמלווה אותי המון שנים- ליצור ולכתוב. נחזור אחורה רגע. [אפקט של הרצת קסטה אחורה] לפני 10 שנים בערך, למדתי קורס ממש ראשוני בתסריטאות. זו הייתה אהבה מדראפט ראשון. אחרי הקורס כתבתי, הגשתי רעיונות למפיקים ואפילו בייבל לסדרה שיזמתי יחד עם שותף לכתיבה. קיבלנו לא. ואז עוד לא. ועוד אחד. עם השנים, וכמובן גם כמות הדחיות שקיבלתי, החלום הזה פינה את מקומו לדברים אחרים. אני מניחה שנשאבתי לאיזושהי שגרה של עבודה-בית. שזה לא בהכרח דבר רע. אבל בשבילי קצת כן 😇
אז לונג סטורי שורט, יצרתי את "עבר פלילי" Criminal Record Podcast (או בקיצור CRP). להסבר על הבלוג לחצו כאן. בנוסף, אני יוצרת ומגישת הפודקאסט "עושים פשיעה"- Crime Committed , מרשת "עושים היסטוריה" (3 פרקים).
ג'אנקית של סדרות פשע ודוקו פשע. הסמוייה זה החיים. אמא לשתי קרימינליות קטנות 💕
כל הזכויות שמורות לדנה הילמן 2021 ©